Krkonošská virtuální realita

Pro návštěvníky nejvyšších českých hor je připraveno mnoho pohledů do krkonošských zákoutí prostřednictvím virtuální reality. Moderní trendy audiovizuální tvorby jsou k vidění i přes Váš počítač. Prohlédnout si můžete spoustu turisticky zajímavých cílů v horách i podhůří.

Tisková zpráva – Kutná Hora

Kutná Hora nabídla návštěvníkům veletrhu virtuální realitu

Od čtvrtka 16. 2. 2017 do neděle 19. 2. 2017 probíhal na pražském výstavišti v Holešovicích

již 26. ročník Středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World.

 

První dva dny byly věnované odborné veřejnosti. Zájemci se na doprovodných přednáškách mohli dozvědět jak např. měřit návštěvnost destinací pomocí mobilních dat,nebo jak využít drony, fotografie a videa v oblasti cestovního ruchu.

 

My se o trendy audiovizuální tvorby také zajímáme, a proto jsme letos připravili pro naše návštěvníky jednu novinku. Stejně jako na stáncích Jihočeského kraje, nebo Prague City Tourism, tak i na stánku Kutné Hory si návštěvníci mohli pomocí speciálních brýlí zkusit virtuální realitu.

Vybírat mohli z více než 30 pohledů těch nejzajímavějších turistických cílů Kutné Hory a okolí.

Ohlasy byly velmi kladné.

Stejně jako na brněnském veletrhu měli zájemci možnost zasoutěžit si o zajímavé ceny v našem vědomostním kvízu. Z nabídky stánku byl pak největší zájem o kulturní akce, turistické novinky, ubytování a tipy na výlety.

 

Během 4 dnů navštívilo veletrh celkem 26 850 lidí, z toho 6 855 patřilo k odborné veřejnosti. Na výstavišti se prezentovalo celkem 634 vystavovatelů ze 45 zemí světa.

 

Pokud jste virtuální prohlídku na veletrhu nestihli, ale máte zájem ji vidět, můžete zavítat do informačního centra na Palackého náměstí v Kutné Hoře, kde budou brýle od 8. 3. 2017

do 10. 3. 2017 v čase od 9:00 do 15:00 k dispozici.

Pokud máte doma vlastní brýle na virtuální realitu, podívat se můžete přímo tady:

www.kutnahora.pano3d.cz

 

Nezapomeňte také otevřít Body zájmu, kde naleznete další a další 3D snímky ze zajímavých  turistických cílů Kutné Hory a okolí.

 

Za vytvoření krásných 3D pohledů a zapůjčení brýlí děkujeme společnosti PANO3D Profi, s.r.o.

Poděkovánípatří také Českému muzeu stříbra, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora, Římskokatolické farnosti Sedlec, Průvodcovské službě s.r.o. a Galerii Středočeského kraje za zajištění provozu stánku.

 

Stánek Kutné Hory byl zafinancován z Fondu cestovního ruchu.

 

Za Oddělení cestovního ruchu a marketingu

Ing. Eliška Kumstýřová

 

Zdroj: http://www.holidayworld.cz/archiv-aktualit/aktualita.html/3_49176-zaverecna-zprava-holiday-world-2017

 

SME Bratislava

Bratislava láka na virtuálnu prehliadku. Pozrite sa!

Projekt má do hlavného mesta prilákať turistov a ukázať Bratislavu na internete či na sociálnych sieťach.

BRATISLAVA. Prekročiť brány Primaciálneho paláca či navštíviť historické centrum Bratislavy môžu záujemcovia nielen osobne, ale už aj na oficiálnej internetovej stránke mesta – www.bratislava.sk.

Virtuálna Bratislava je nový projekt samosprávy, ktorý má pootvoriť verejnosti brány hlavného mesta.

Pribudne aj Hrad

Momentálne si môžu návštevníci stránky pozrieť najmä interiéry a exteriéry barov, hotelov a reprezentačných priestorov. „Do dvoch dní by mali pribudnúť zábery večerného Bratislavského hradu. V pláne máme fotografovať najmä interiéry múzeí, Katedrálu sv. Martina, Euroveu, no i mnoho ďalších zaujímavých miest,“ povedal Peter Molnár, realizátor projektu.

Ide o dlhodobý projekt bratislavského magistrátu a spoločnosti PANO3D. Podnety na panoramatické zábery majú z oboch strán. Do budúcna plánujú priniesť aj reportážne fotografie, ako napríklad tematická vianočná výzdoba mesta a podobne.

„Panoramatické zábery s vysokým rozlíšením ponúkajú pohľad na miesta, ktoré dýchajú vzácnou históriou, moderné technológie prevedú internetových návštevníkov výnimočnými zákutiami mesta,“ informoval hovorca primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy.

Kvalitnejšie ako Google

V porovnaní s Google Street View, vrámci ktorej práve spoločnosť Google fotografuje ulice najväčších slovenských miest, ide o omnoho kvalitnejšie zábery mesta. Panoramatické snímky Virtuálnej Bratislavy sú štylizované a retušované, viaceré sú fotené v noci a vynikne na nich napríklad osvetlenie Slovenského národného divadla.

Rozdiel je aj v zmysle celého fotografovania. Virtuálna Bratislava má slúžiť prioritne na predstavenie kultúrnych, historických a spoločenských priestorov. Google Street View prednostne mapuje cestné komunikácie.

Aktuálna virtuálna prehliadka mesta ponúka dve jazykové mutácie, slovenský a anglický jazyk.

Cez Virtuálnu Bratislavu si môžu záujemcovia aj on-line rezervovať reprezentačné, kongresové miestnosti bratislavského Primaciálneho paláca.

Adresa www.bratislava.pano3d.eu je voľne šíriteľná v jej elektronickej podobe a môžu ju využiť aj inštitúcie pôsobiace v oblasti turizmu a cestovného ruchu.

hvi.JPG

Čítajte viac: https://bratislava.sme.sk/c/6339706/bratislava-laka-na-virtualnu-prehliadku-pozrite-sa.html#ixzz4ZUw3FKFr

Tisková zpráva z Prahy o našich službách

Vstupte! Bez pozvání, bez vstupenky…

 

  • 24. březen 2016

Prozkoumat Rezidenci primátora či navštívit Škodův palác mohou teď všichni nejen osobně, ale od poloviny března i z pohodlí domova prostřednictvím portálu praha.eu. Virtuální 3D prohlídka těchto míst je společné dílo Magistrátu hl. m. Prahy a společnosti PANO3D Profi, s.r.o. Cílem projektu je umožnit veřejnosti prohlédnout si i do taková místa, kam se běžně nedostane.

Panoramatické záběry s vysokým rozlišením nabízí pohledy do reprezentačních prostor Rezidence primátora hl. m. Prahy a Škodova paláce. V Nové radnici se jejich prostřednictvím zájemci ocitnou na hlavním schodišti či uprostřed zasedacího sálu pražských zastupitelů. Prohlédnout si je možné i Muzeum hl. m. Prahy, Národní muzeum, Národní technické muzeum, Národní zemědělské muzeum, nebo Muzeum MHD. Další místa budou přibývat. U každé místnosti se navíc nachází informační popisek, který uživatelům přinese i řadu informací.

Virtuální 3D prohlídka

 

Harrachov si můžete podrobně prohlédnout i virtuálně

Budoucí návštěvníci Harrachova si mohou od letošního listopadu prohlédnout zajímavá místa v Harrachově z tepla svých domovů a to prostřednictvím virtuální prohlídky.

A co to tedy v praxi znamená? Virtuální prohlídka je interaktivní prezentace prostoru, to znamená, že se jedná o prezentaci reálně nasnímaného prostoru, který vznikl prostřednictvím technicky dokonalého 360° panoramatického záběru. Uživatel sledující virtuální prohlídku na obrazovce nabývá dojem, že je fyzicky přítomen na prezentovaném místě a může interaktivně pomocí myši či klávesnice volit směr, kterým chce dané místo prozkoumat. Vidí tak prostor a objekty nejen kolem sebe, ale i nad a pod sebou. U každé virtuální prohlídky jsou o daném místě i základní informace.

A jaká místa v Harrachově je možno virtuálně navštívit? Prozatím bylo zrealizováno míst šest a těmi jsou: skokanské můstky z věže rozhodčích, centrum města, sklárna s minipivovarem, kapličkou a základní školou, park u lanové dráhy, Mumlavský vodopád a Myslivecká a lesnická expozice Šindelka. Takto vytvořené virtuální prohlídky můžete naleznout a vidět již ve stovkách českých a moravských měst, ale například i v lázních, sportovních areálech, nemocnicích, základních a mateřských školách, restauracích, hotelech nebo divadlech. A je to přeci příjemný pocit, když se předtím můžete podívat na místa, kde budete chtít strávit svou dovolenou či volný čas.

Tuto virtuální prohlídku pro Harrachov vytvořila firma Pano3D, která je ve svém oboru jedničkou a má na svém kontě již přes 900 spokojených klientů a to nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Rakousku nebo až dalekém Islandu. Navíc tým firmy Pano3D usiluje o podporu agentury CzechTourism, jejíž hlavním cílem je propagace České republiky jako destinace cestovního ruchu nejen u nás v ČR, ale i v zahraničí.

Zdroj: Naše Jablonecko

Spustili virtuální Jablonec

Jablonec n. N.

Na webu můžete projít Jabloncem v sedě na židli.

Výhled z atletického stadionu, pohledy na přehradu a velká jablonecká náměstí. To vše a ještě více si může zájemce prohlédnout na webu Jabloneckého kulturního a informačního centra (JKIC).

Na stránkách www.jablonec.com mohou zájemci konkrétně prohlédnout jedenáct míst Jablonce.  Opravdu ptačí pohled umožní například virtuální rozhled z věže radnice nebo z věže Horního náměstí. Dále si prohlédnou nejvýznamnější náměstí Jablonce a samozřejmě přehradu.  Součástí virtuální prohlídky je i mapa města s interaktivním označením místa, které lze virtuálně navštívit.

„V Jablonci se do projektu prozatím zapojilo i Muzeum hraček a nemocnice, kde si návštěvníci stránek mohou prohlédnout například vybavení jednotlivých pracovišť,“ přiblížila Věra Dobrovská z (JKIC).

O prohlídky mají zájem další subjekty, které se postupně objeví i v interaktivní mapě.

Jak to funguje?

Na rozdíl od běžné fotografie si prostřednictvím virtuální prohlídky se dá plynule prohlédnout celý prezentovaný prostor s rozsahem 360 stupňů. Virtuální panoramatická fotografie tak umožňuje návštěvníkovi libovolný pohled všemi směry, přibližování či oddalování objektů.

Virtuální prohlídky jsou hitem posledních let a pocházejí z anglického originálu „virtual tours“. V podstatě se jedná o prostorová digitální zobrazení skutečného prostoru. Mají skvělou informační hodnotu a představují opravdu reálný pohled do prostoru.

Tuto virtuální prohlídku pro společnost Jablonecké kulturní a informační centrum vytvořila firma Pano3D, která je špičkovou agenturou v oboru a kvalitními virtuálními prezentacemi se zabývá již přes 7 let. Pracuje pro významné partnery a velké společnosti, jako je např. Škoda Auto, výrobní závod Walmark, Vysoké učení technické v Brně, síť nemocnic AGEL v ČR i SR a mnohé další, nyní to bude cca 900 klientů.

Nafotili již celkově přes 500 objektů a scenérií ve čtrnácti zemích světa. Firma se snaží projekt stále doplňovat, rozšiřovat a přinášet vám další tradiční i netradiční pohledy a výhledy na překrásnou magickou krajinu a kulturní památky mikroregionu ležícího na rozhraní Českého středohoří, Českého Švýcarska a Lužických hor.

Zdroj: JABLONECKÝ deník.cz

Kyjov a jeho dominanty – nově i z pohodlí domova

Kyjov

Podívat se na náměstí v křesle a bačkorách? V Kyjově nic nemožného. Těsně před začátkem festivalu Slovácký rok totiž město představilo své dominanty i na webu. Stačí kliknout na „Virtuální prohlídku“ a projít se.

Kaple svatého Josefa Kalasanského, vlastivědné muzeum nebo renesanční budova radnice. Příklady míst, která mohou turisté v Kyjově navštívit nejen fyzicky: „Projekt virtuální prohlídky byl rozpracovaný už od podzimu. Teď v srpnu jsme ale doplnili i další pohledy města,“ uvedla za Informační centrum města Kyjova Dita Šimanovská.

Internetoví návštěvníci tak mohou nahlédnout do čtrnácti částí Kyjova: „ Už brzy se počet ještě o jeden rozroste. Poslední plánovaný obraz nabídne pohled na Masarykovo náměstí v noci,“ doplnil za radnici vedoucí Odboru organizačního a právního Filip Zdražil, podle kterého vyšla novinka město na necelých padesát tisíc korun.

Virtuální panoramatické fotografie umožňují libovolný pohled všemi směry s rozsahem 360 stupňů, včetně přibližování nebo oddalování. Procházku městem vyrobila firma Pano3D, která mimo jiné realizovala i virtuální prohlídky v Jablonci nad Nisou nebo slovenské Bratislavě.

V Kyjově se do projektu zapojila i nemocnice, kde si zájemci mohou prohlédnout jednotlivá pracoviště a jejich vybavení. Interaktivní mapu Kyjova mohou rozšířit i další subjekty, které o to projeví zájem. Stačí se obrátit na email f.zdrazil@mukyjov.cz.

Zdroj: Město Kyjov