Virtuální prohlídky

Kyjov a jeho dominanty – nově i z pohodlí domova

By 16. prosince 2016 No Comments
Kyjov

Podívat se na náměstí v křesle a bačkorách? V Kyjově nic nemožného. Těsně před začátkem festivalu Slovácký rok totiž město představilo své dominanty i na webu. Stačí kliknout na „Virtuální prohlídku“ a projít se.

Kaple svatého Josefa Kalasanského, vlastivědné muzeum nebo renesanční budova radnice. Příklady míst, která mohou turisté v Kyjově navštívit nejen fyzicky: „Projekt virtuální prohlídky byl rozpracovaný už od podzimu. Teď v srpnu jsme ale doplnili i další pohledy města,“ uvedla za Informační centrum města Kyjova Dita Šimanovská.

Internetoví návštěvníci tak mohou nahlédnout do čtrnácti částí Kyjova: „ Už brzy se počet ještě o jeden rozroste. Poslední plánovaný obraz nabídne pohled na Masarykovo náměstí v noci,“ doplnil za radnici vedoucí Odboru organizačního a právního Filip Zdražil, podle kterého vyšla novinka město na necelých padesát tisíc korun.

Virtuální panoramatické fotografie umožňují libovolný pohled všemi směry s rozsahem 360 stupňů, včetně přibližování nebo oddalování. Procházku městem vyrobila firma Pano3D, která mimo jiné realizovala i virtuální prohlídky v Jablonci nad Nisou nebo slovenské Bratislavě.

V Kyjově se do projektu zapojila i nemocnice, kde si zájemci mohou prohlédnout jednotlivá pracoviště a jejich vybavení. Interaktivní mapu Kyjova mohou rozšířit i další subjekty, které o to projeví zájem. Stačí se obrátit na email f.zdrazil@mukyjov.cz.

Zdroj: Město Kyjov